دبیرخانه همایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از سال 1393 با حمایت فراکسیون کودک و نوجوان مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.
این دبیرخانه و مجمع با رویکرد گردآوری نوجوانان توانمند کشورعزیزمان و با هدف رفع دغدغه های نوجوانان و ایجاد ارتباط قوی بین نوجوانان و مسئولین فعالیت خود را آغاز کرد.
بر همین اساس در تیرماه 1393 اولین دوره همایش"نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی"در شهرتهران برگزار شد.
دومین دوره همایش "نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی" آبان ماه 1393 در شهر اصفهان برگزار شد.
سومین دوره همایش"نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی" شهریورماه 1394 در شهر مقدس قم برگزار شد.
چهارمین دوره همایش "نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی" 30 فروردین 1395 در شهر تهران برگزار شد.
نوجوانان نخبه،توانمند،فعال،انقلابی و مسئولین عالیرتبه در حوزه کودک و نوجوان،فعالان این حوزه و... در این همایش ها حضور فعال دارند.
هدف و محور 4 دوره مذکور به شرح ذیل بود:
1- دوره اول:اعلام موجودیت و افتتاحیه دبیرخانه و همایش
2- دوره دوم:تبیین برنامه ها و رویکردها
3- دوره سوم:گفتگوی مستقیم نوجوانان با مسئولین
4- دوره چهارم:تقدیر از خدمات اعضا دبیرخانه و مسئولین

این همایش ها در واقع گردهمایی اعضای دبیرخانه بود و اکثر اقدامات در کارگروه ها و کمیته های متعددی که در طول سال برگزار می گشت،پیگیری می شد.
در کارگروه ها و کمیته ها نوجوانان و جوانان متعددی دعوت می شدند و مستقیما و حضوری با مسئولین و متولیان امر به صحبت و گفتگو می پرداختند.بسیاری از دغدغه ها در این کارگروه مطرح می شد و مسئولین توضیحات مربوطه را ارائه می نمودند و یا دستور پیگیری صادر می کردند.
از روز برگزاری همایش،نوجوانان و جوانان متعددی با فعالیت های این دبیرخانه آشنا شدند و تقاضای همکاری کردند و این دبیرخانه تواسنت جریان خوب و سالمی را در کشور ایجاد کند.
در این دبیرخانه افراد نامی و نوجوانان عزیز در کنار هم در فضایی مناسب سعی دارند که نقششان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی را دریابند و در به فعلیت رساندن آن با کمک دیگر جوانان و نوجوانان تلاش کنند.
امروز این دبیرخانه،نامی آشنا در جمع نوجوانان و خواص کشورمی باشد و با کمک مسئولین،ارگانهای مختلف در جهت رفع دغدغه های نوجوانان گام بر می دارد.
امسال با تحقیقات و نظرسنجی های گوناگون،دبیرخانه تصمیم گرفت که جشنواره ای ویژه برای نوجوانان ایرانی با کمک متولیان حوزه کودک و نوجوان و فعالان این عرصه برگزار کند.
اولین دوره جشنواره هدف در مرداد 1396 برگزار می گردد.
این جشنواره با ایجاد بستری سالم و کاملا رایگان سعی در شناسایی استعدادهای برتر نوجوان و جوان جهت بهره گیری در فضای فرهنگ و هنر و رسانه ایران اسلامی دارد.
امروزه جشنواره های گوناگونی در سراسر کشور با هدف استعداد یابی برگزار می شود،اما برای شرکت در ان جشنواره ها پول و مبلغی نسبتا هنگفتی دریافت می شود و یا بعد از معرفی افراد برگزیده در جشنواره،دیگر کار با برگزیده ها تمام می گردد و سعی نمی شود که بر روی این استعدادهای شکوفا شده کار شود.
جشنواره هدف در فضای کشوری به صورت رایگان و با دسترسی آسان و عمومی برگزار می گردد که برای شرکت کنندگان هیچ هزینه ای ندارد.
برگزیدگان این جشنواره به ادارات،سازمانها،رسانه ها،موسسات و... معرفی می گردند تا از استعداد آنها بهره گیری شود.
جشنواره هدف برای برگزیدگان این جشنواره برنامه بسیار ویژه و وسیعی تدارک دیده است.

جشنواره هدف در 4 بخش ذیل برگزار می گردد:
1- عکاسی
2- اجرا(مجری گری)
3- بازیگری
4- خوش صداها(مداحی-خوانندگی-سرود و تواشیح)